Wars’ın Zor Olsun Hayat; Ben Bi’ Süre Star Wars’ım

12321629_510290622480077_8525344097460296237_n

Bazı şeyler ne kadar da “Al şu parayı ve bana onu ver!” değil mi? İşte bu onlardan biri. Üstelik X,Y,Z, bütün kuşakları ilgilendiren bir hadise.

Her şeyden önce, bir şeye hep beraber ait olmanın dünyadan koparan tadı bu. Bir şey için yüreklerin birlikte çarpmasının tadı. O yüzden Star Wars’un büyüklüğünü anlatmam istendiğinde ben genelde “bizi” anlatıyorum. Çünkü ondan bizi çıkarırsan geriye sadece bir film kalır.

Klişe avcıları hiç hoşlanmaz böyle genel sevilen şeylerden. Olsun warsın; bu kadar basit ve zararsız eğlencelere dünyanın çok ihtiyacı var. Keşke dünyada kurulan tüm örgütler elele tutuşup sinemaya gitmek gibi aktiviteler yapsa.

Güzel filmlerdir Star Wars filmleri; Luke uzun zamandır beklediği fırsat eline geçtiğinde babasını öldürmez. Babası da hemen bir ayna olur ve o da oğlu için taraf değiştirir.

Eee; Cem Yılmaz’ın “Yahşi Batı”da da dediği gibi: “Nereye baktığın değil; orada ne gördüğün önemli.”

Star Wars’un ne olduğunu zaten hepimiz biliyoruz. Ben, şeylere nasıl yaklaşacağımızı, onları nasıl kullanacağımızı da konuşalım istedim.

Bugüne kadar dışındaysan da bu işin, seven biriyle git derim bu filme. O gün, o hafta dünyaya yayılacak bu pozitif enerjiden sen de faydalan. Kendini güzel bir şeyin parçası gibi hissetmenin tadına bak.

Pasta olmak için yağla, unla, şekerle başa çıkmaya çalıştığın, renkli hamurlar açmaya kendini yorduğun, şekil vericem diye çırpındığın şu hayatta, 2-3 saatliğine, aslında hazır bir pastanın bir dilimi olduğunu hissetmenin tadını çıkar.

“Alt tarafı bir film, neymiş bu kadar kudreti” diyenlerden yavaşça sıyrıııl; çünküüü, çok sevilen bi’ şey asla artık sadece o şeyin kendisi değildir.

İçinde biz varız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s