Rock’n Rolling In The Deep

 

12650768_531319847043821_438482483_n

Kabul ediyorum, yapay zekaydı, embriyolarla oynanma izni çıkmasıydı, küresel ısınmaydı derken pek çok yeni gelişme genel bir korku ve karamsarlık yaratırken, artık gündemler içinden sevindiren, umutlandıran gelişmeler çekip çıkarmak o kadar da kolay olmuyor. Ama yine de iste, bul de, her zaman bulurum. İstersek buluruz. Neyi istersek onu görürüz ve neyi görürsek hep beraber onu çoğaltırız.

Her zaman en çok hoşuma giden şeylerden biri, güç elde edip bunu insanlığın yararına kullanabilen insanlar olmuştur. Bu nedenle güçlenmekten hiç çekinmiyorum. Pek çok ünlü yaşam koçundan da öğrenebileceğin gibi, para, nüfuz, güç, insan kimse, onu iki katı yapar sadece. Dolayısıyla güç, harika insanların elinde harika haberlere dönüşür.

Adele de her şeyiyle muhteşem bir ünlü. Muhteşem sesi, nefis şarkıları, albümlerindeki başarısı, imajı, duruşu, zevkleri, içtenliği, görünüşü, gülüşü, eğlenceli karakteri, derin bakışları, fotojenikliği, her şeyiyle.

Oldukça büyük satış rakamları, rekorlar, büyük ün, büyük para, dolu bir program… Her zamanki gibi Adele’in ünlü olma hikayesiyle, ailesiyle, özel hayatıyla falan ilgilenmiyorum. Adele’i Vizyoner Gündem’e konuk etme sebebim, “ırkçı” olarak tanınan, Amerikan başkan adaylarından Donald Trump’a, artık şarkılarını vermeyeceğini açıklaması.

Beni her zaman, sanatçıların, gazetecilerin, iş adamlarının, zenginlerin ve ünlülerin, tarafsız olmasından ziyade, toplumun iyiliğine ve dünyanın geleceğine cesurca taraf olabilmeleri etkilemiştir.

Şurada da Time’a verdiği, cesur cümlelerle dolu nefis röportajı sunuyorum. İçinden bir şey almak için ayıklamakta zorlandım. Bence herkesin, hepsini okuması lazım. Zira insanlık, ünlü olmak, etki gücü, bakış açısı, pazarlama, marka, gelecek gibi pek çok konuda müthiş sağduyu sağlayabilir:

Adele on Motherhood, Social Media and Breaking Records

adele-final

Yaşamımın sorgulamaya başladığım ilk döneminde uzunca bir süre sessizliği ve tarafsızlığı deneyimledikten sonra, ben de bazı görüşlerin arkasında durmam, bazı konularda kıpırdamam ve ses çıkarmam gerektiğine karar verdim. Kimseyi etkilememeye değil, elini taşın altına koyup, sorumluluk alıp, cesur olup, yapabildiğim kadar yol göstermeye, kurtarmaya ve yükseltmeye inandım. Dolayısıyla bana göre, ellerinde ne kadar güç varsa insanların bunu genel bir iyilik için kullanmayı seçtiği eylemler, yaşam içindeki asıl özel eylemlerdir. Büyük güçler elde edenlerinse, politikacılara karşı dikkatli olmak ya da kendine çalışmak yerine bu gücü genelin faydasına kullanması, daha da güzeldir.

12650722_531413500367789_1954442079_n

Donald Trump, kısaca belirtmek gerekirse, seçim kampanyasının önemli bir bölümünü göçmen ve mültecilere karşı sert bir tutum sergileme vaatlerine dayandırıyor. Bu da tabii bazı sert söylemlerinin “ırkçı” olarak nitelendirilmesi sonucunu doğuruyor. İşim Donald Trump’ı eleştirmek değil. Tüm dünyada her yere kendi adıyla (Trump) bina diken bu çılgın zenginin milyonlarca insana hayrı dokunmuş olduğu bir gerçek. Sonsuz teşekkürler etmek lazım. Şu anki politik görüşlerini ise desteklediğimi söyleyemeyeceğim.

Donald-Trump-Adele-640x427

Donalt Trump’ın seçim kampanyasında bugüne kadar Adele’in “Rolling in the Deep” ve “Skyfall” şarkılarını kullandığını biliyoruz. Adele’in tabii önce hayranlarından bir tepki ve istek geliyor. Adele’in hayranları deyince de 7’den 70’e baya dev bir kitle. Ama herkes bir seçim yapma hakkına sahiptir ve Adele hayranlarını dinlemeyi seçiyor. Ve Trump’a bundan sonra seçim kampanyalarında hiçbir şarkısının kullanılmasına izin vermediğini açıklıyor.

Abartmıyoruz; 7’den 70’e, baya dev bir kitle:)

 

.Kaç nesli etkileme gücüne sahip, düşün. Gözden kaçan bir ayrıntı; ancak onun gibi etki gücü olan insanların neye inandıkları, ne düşündükleri, ne yaptıkları, mevcut nesilleri etkiler ve geleceği şekillendirir.

Bir güzelliği keşfettin mi, yakasına yapışacaksın. Sağından solundan, etrafında dolaşıp inceleyecek, anlamaya çalışacak ve onu çoğaltmanın yollarını düşüneceksin. Zafer önce düşüncede, planda kazanılır. O zaman bu olay üzerinden 1 düşünelim; eğer harika insanların etki gücü büyüdükçe, dünyanın iyiliğine katkıları da artıyorsa, bil bakalım senden beklenen nedir?…

 

Reklamlar

Rock’n Rolling In The Deep” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s